Haber ve Duyurular

Salı, Şubat 14, 2017
15.02.2017 Çarşamba gününden itibaren, Topkapı Sarayı Müzesi Harem Bölümü'nün, Dolaplı Sofa, Şadırvanlı Sofa ve Karaağalar Taşlığı kısımlarındaki restorasyon çalışmaları nedeniyle, Harem Bölümü biletleri Harem Bölümü önündeki gişeden temin edilecek, fakat Harem Bölümü'ne girişler, Harem Çıkış Kapısı'ndan yapılacaktır.
Pazartesi, Ekim 3, 2016
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Topkapı Sarayı Müzesinde incelemelerde bulundu. Bakan Avcı, son günlerde basında yer alan Hazine Bölümündeki restorasyonu ve Adalet Kulesi önünde oluşan çukuru yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı. Bakan Avcı, incelemelerinden sonra müzenin durumu ve basında yer alan Hazine bölümündeki çatlaklar ve restorasyon çalışmalarına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Avcı şunları söyledi: “Son günlerde Hazine Bölümündeki restorasyonlarla ilgili birçok... ...Devamı
Cuma, Eylül 30, 2016
İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin, Topkapı Sarayı Müzesi'ni ziyaret etti, Topkapı Sarayı'ndaki restorasyon çalışmalarıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Çarşamba, Temmuz 13, 2016
13 Temmuz  2016 Çarşamba günü Topkapı Sarayı’nda Geleneksel Muayede (Bayramlaşma) Töreni ve Baklava Alayı yapıldı. Topkapı Sarayı Has Mutfaklar'daki tarifine uygun olarak müzedeki Konyalı Restoran’a yaptırılan cevizli baklava Saray şerbeti eşliğinde ikram edildi.
Çarşamba, Haziran 29, 2016
Topkapı Sarayı Müzesi Hazine Bölümü, 30 Haziran 2016 tarihinden itibaren restorasyon nedeniyle ziyarete kapatılacaktır